Bu sayfayı yazdır
Pazartesi, 17 Aralık 2012 02:00

Tanısal Radyolojide Radyasyondan Korunma Seminerleri Samsun Toplantısı (16 Aralık 2012)

TÜMRAD-DER ile On Dokuz Mayıs Üniversitesinin işbirliğiyle radyoloji teknisyenlerine yönelik olarak 16 Aralık 2012 tarihinde Samsunda düzenlenen,  derneğimiz tarafından da desteklenen seminer başarılı bir şekilde tamamlandı.

 

Rektör Prof.Dr. Hüseyin AKAN, SHMYO Müdürü Prof.Dr. Niyazi TAŞÇI, Tıp Fak. Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Mustafa Bekir SELÇUK, Öğ.Gör. Hayrettin KATİPOĞLU'nun da izlediği seminerde Sn. Doç.Dr. Meltem CEYHAN, Sn. Azim ÇELİK, Sn. Adem ERDEM, Sn. Yard. Doç.Dr. Ahmet Veysel POLAT, Öğr.Gör.Dr.Kerim ASLAN, Derneğimiz başkanı Sn. Y. Ergün TOGAY ile Dernek üyelerimiz Sn. Ahmet KUMAŞ ve  Sn. Gürdoğan AYDIN  eğitimci olarak yer aldılar.

Dernek başkanımız Y.Ergün TOGAY'ın "Radyasyondan Korunma ve Dozimetre Kullanımı", üyelerimizden Ahmet KUMAŞ'ın "Radyasyonun Biyolojik Etkileri" ve Gürdoğan AYDIN'ın "Radyolojide Kalite Kontrol ve Kalibrasyon İlkeleri" konularında verdikleri eğitimler büyük bir ilgi ve beğeniyle izlendi.

TÜMRAD-DER Genel Başkanı Heybet ARSLANOĞLU eğitim sonunda yaptığı kapanış konuşmasında derneğimize teşekkür ederek bu dayanışmanın devam etmesi temennisinde bulundu. Biz de kendilerini, meslektaşları için büyük özverilerle  yapmaya çalıştıkları bu başarılı faaliyetlerden dolayı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

TRKD Yönetim Kurulu 

Okunma 4043 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 23 Mayıs 2015 23:40